II. Subregionál 2021

Tímto závodem většinou zahajujeme VKV sezónu. Po náročném COVID lockdownu jsme se těšili, že se zase uvidíme pokud možno v plné sestavě a víkend si užijeme bez ohledu na výsledek. Doufali jsme v příznivé podmínky. Předběžnou kontrolou QTH jsme zjistili, že na Oldříši jsou celkem značné zbytky sněhu a nějaký dobrák zcela zdevastoval sjezd na polní cestu. I tak to vypadalo celkem slibně. Očekávali jsme, že do závodu sníh roztaje a budeme moci využít některou z alternativních příjezdových tras.

Na kopec jsme vyrazili v sestavě Jirka OK1IEC, Míra OK1NG, Zdeňěk OK1DOY, Honza OK7JR, Láďa OK1FPQ. V pátek nám přálo počasí a tak jsme plni optimismu vztyčili naše čtyřče pro pásmo 2m a chystali jsme se ke stavbě stanoviště pro 70cm. Bohužel po změření antén musela jít celá sestava kvůli velmi špatnému PSV zase dolů. Tak jsme si užili trochu tělocviku. Postupnou analýzou jsme došli k závěru, že jsou již vychozené konektory na splitru. Nezbylo, než si vypůjčit jiný od kamarádů, poté proměřit všechny antény a stožár vztyčit znovu. Napodruhé již byl výsledek dobrý a tak jsme se mohli vrhnout i na druhé pracoviště. Ani tam to nebylo bez potíží. Povětrnostní podmínky se podepsaly na stožáru takovým způsobem, že ani po použití hrubé síly (OK1DOY a OK7JR) se nám nepodařilo třídílný trubkový stožár vysunout více než o 1 m nad základní délku. Do závodu na 70ti cm jsme šli tedy pouze s jednou anténou a v malé výšce nad zemí.

Sníh ještě úplně neroztál a tak jsme si museli proházet cestu k WC. Stavbu antén nám zpestřovali běžkaři, kteří stále využívali zbytků sněhu podél lesa. Láďa nám představil přítele své dcery, Petera, který projevil zájem o vysílání a pod Láďovým vedením navázal první QSO v pásmu 70cm. Později nás dojel podpořit i Luďěk OK1TDX, který oprášil koncesi aby se znovu zapojil do dění na rádiových vlnách.

Po celkem slibném zahájení závodu došlo k postupnému zhoršení podmínek. Večer přišly i srážky a sněžení což našim anténám vůbec neprospělo. Noční provoz na 2m silně připomínal pásmo 70 cm. Těch pár nočních spojení snad ani nestálo za tu námahu. Na ranní střídání přišel Jirka od silnice pěšky, protože přes novou nadílku nebylo možné na letních pneu dojet. Bourání antén jsme kvůli nepřízni počasí odsunuli až na středu.

K výsledku, který jsme zde dosáhli v roce 2019 (539 QSO)  jsme se ani nepřiblížili …

Tentokrát to bylo pouhých 456 QSO  a 123498 bodů v pásmu 2m.

I tak jsme si pobyt na Oldříši náramně užili a jsme rádi, že jsme se tu zase sešli. Pouze Honza OK1DPU nedorazil, protože ještě není úplně fit.

Na slyšenou příště za kolektiv OL1C zdraví OK1DOY

Příspěvek byl publikován v rubrice Reporty z VKV. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.