Dne 19. září  2009 - za překrásného letního počasí - proběhl v Bystřanech u Teplic Den otevřených dveří radioklubu OK1ONA pořádaný ku příležitosti 40. výročí založení tohoto radioklubu. Akce se konala na KV QTH radioklubu, kde všichni návštěvníci měli možnost si prohlédnout vybavení této stanice, jejíž kontestová značka OL1C je dlouhá léta známá nejen na KV, ale i VKV závodech.

Na pořadu dne bylo posezení a popovídání se zakládajícími členy radioklubu a tedy i zavzpomínání na doby více či méně vzdálené. Například Pepa OK1JRP jakožto nejdůležitější pokrok od dob minulých vidí uvolnění napjatých vztahů mezi teplickými radioamatéry pošramocenými tehdejším režimem. Ostatně toto potvrdilo svými slovy nemálo dalších radioamatérů. Setkání se tedy neslo v duchu přátelské atmosféry. Tu stvrdilo i předání diplomu Hrad Doubravka Láďou OK1AXA, předání pamětního listu ze strny obce Bystřany a mnoho dalších věcných darů. Radioklub tímto všem ještě jednou děkuje za tyto dary.

 

Účastníci měli i možnost nahlédnou do unikátní kroniky radioklubu, o kterou se již 18 let důsledně stará Pavel OK1IPS. Ke shlédnutí byla rovněž řada fotografií pořízených zejména na VKV QTH – Oldříšském vrchu. Operátorský stůl byl plný rádií. Pozornost budil zejména nový TRX z provenience firmy Elecraft - K3, který si návštěvníci mohli sami ozkoušet. Nechybělo pochopitelně ani občerstvení, které bezvadně zajistila Hanka, XYL DE OK1IEC. Pro obveselení připravil Jirka OK1IEC humorně laděnou naučnou stezku provázející návštěvníky celým QTH.

 

Na viděnou pokud možno ve stejně hojném počtu i při zlatém, 50ti-letém, výročí se těší všichni členové OK1ONA.

Pavel OK1IPS vyvěšuje vlajku